ALFEA
Pompy ciepła powietrze-woda typu split
Urządzenia Alfea firmy Atlantic to niezawodne, wysokowydajne pompy ciepła powietrze-woda typu split. Jako dolne źródło ciepła wykorzystują energię zawartą w powietrzu atmosferycznym i za pośrednictwem układu termodynamicznego (parownik, sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny) przekazują to ciepło wodzie grzewczej.
Dostępne są w dziewięciu typoszeregach o nominalnych mocach grzewczych od 5 do 16 kW. Wszystkie jednostki zasilane są przez sprężarki sterowane inwerterowo z płynną regulacją mocy od 16 do 100%, co daje optymalne dopasowanie pracy pompy ciepła do aktualnego zapotrzebowania budynku. Występują w wersji zasilania 1-fazowej (Alfea Extensa+ 5,6,8,10,13,16 kW) oraz 3-fazowej (Alfea Excelia Tri 11,14,16 kW) z dodatkowym wtryskiem czynnika roboczego do sprężarki, co zwiększa współczynnik efektywności COP oraz nominalną moc grzewczą w niskich temperaturach.
Jednostka wewnętrzna wyposażona jest w skraplacz w postaci wymiennika „rura w rurze”, zanurzonego w buforze ze stali nierdzewnej o pojemności 16 litrów (patent ATLANTIC) (rys.1). Optymalizuje on wymianę ciepła pomiędzy czynnikiem roboczym a wodą oraz efektywnie wpływa na proces odszraniania. Wbudowany sterownik umożliwia wiele ustawień w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Możliwe jest sterowanie urządzeniem przez internet (centralka komunikacyjna do zdalnej obsługi i monitorowania pracy pompy ciepła – opcja). Pompy Alfea mogą pracować na potrzeby c.w.u. dzięki współpracy z zasobnikiem zewnętrznym, a modele Duo mają zintegrowany zasobnik o pojemności 190 litrów, wbudowany w jednostkę wewnętrzną. Dodatkowym atutem pomp ciepła Alfea jest możliwość wykorzystania ich jako urządzeń chłodzących. Wówczas pompa ciepła odwraca obieg pracy i wytwarza wodę lodową.
Zalety pompy ciepła Alfea
- urządzenie od lat z powodzeniem sprawdzające się w warunkach klimatycznych Polski (nawet w górach);
- niskie koszty ogrzewania c.o. oraz c.w.u. dzięki wysokiemu współczynnikowi COP;
- grzanie i chłodzenie w jednym;
- zaawansowany programator z wyświetlaczem LCD;
- zarządzanie ogrzewaniem c.w.u., dwoma niezależnymi obiegami grzewczymi, ogrzewaniem basenu;
- sterowanie pogodowe;
- możliwość współpracy z dowolnym innym urządzeniem grzewczym;
- współpraca z centralką komunikacyjną do zdalnej (internetowej) obsługi i kontroli pracy pompy ciepła;
- szybki i łatwy montaż, bez odwiertów i rozkopywania terenu;
- cicha praca.
PANAMA
Dynamiczny grzejnik rewersyjny (klimakonwektor)
Dynamiczne grzejniki rewersyjne to najefektywniejszy system grzewczy do wykorzystania możliwości pompy ciepła. Panama to rodzaj nowoczesnego grzejnika, który wyposażony jest w wentylator współosiowy, tacę skroplin, dodatkowy element grzejny oraz sterownik. Dzięki temu zimą może być wykorzystywany jako klasyczny grzejnik niskotemperaturowy, nawet jako alternatywa dla ogrzewania podłogowego, gdyż odpowiednio dobrany z powodzeniem sprawdza się przy parametrze wody grzewczej 35/30oC. Latem natomiast jest idealnym urządzeniem chłodzącym. Dzięki wykorzystaniu wody lodowej z pompy ciepła (może to być nawet woda o temp. 5oC) zapewni komfortowy chłód, nawet w najcieplejsze dni. Wbudowany sterownik umożliwia regulację temperatury oddzielnie w każdym pomieszczeniu. Nowoczesny design i niewielkie gabaryty Panamy pozwalają na zastosowanie tych urządzeń nawet w najbardziej ekskluzywnych pomieszczeniach. Panama występuje w dwóch typoszeregach o mocy grzewczej 500 i 1000 W.
Zalety grzejnika Panama
- wielofunkcyjny, zaawansowany, cyfrowy programator umożliwiający współpracę z pompą ciepła;
- filtr powietrza;
- automatyczny tryb grzanie/chłodzenie;
- materiał obudowy – stal wysokogatunkowa (RST 235);
- kolor biały (RAL 9016, lakier epoxy-polyester);
- nowoczesny design i niewielkie gabaryty
EXPLORER+
Pompa ciepła do c.w.u. (termodynamiczny ogrzewacz wody)
Explorer+ to urządzenie zapewniające c.w.u. przy bardzo niskim poborze energii elektrycznej. Jest to zasobnik wody użytkowej z zabudowaną pompą ciepła powietrze-woda. Urządzenie pobiera ciepło z powietrza wewnętrznego (garaż, piwnica, kotłownia) lub zewnętrznego i poprzez skraplacz okalający zasobnik oddaje to ciepło wodzie użytkowej. Zaawansowana automatyka Explorera+ umożliwia podłączenie go do instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu do ogrzewania wody użytkowej możemy wykorzystać darmową energię słoneczną. Występuje w dwóch wersjach, o pojemności 200 i 270 l. Standardowo wyposażony jest grzałkę wspomagającą o mocy 1800 W. Dodatkowo może być wyposażony w wymiennik ciepła w postaci wężownicy (model Coil), co umożliwia współpracę z innym źródłem ciepła (np. kocioł, kolektory słoneczne). Standardowo Explorer+ ma bezprzewodowy programator, dzięki czemu możemy sterować pracą urządzenia z dowolnego pomieszczenia.
Zalety pompy ciepła Explorer+
- niskie koszty przygotowania c.w.u. (ok. 4 razy taniej niż w przypadku ogrzewacza elektrycznego o takiej samej pojemności);
- wielofunkcyjny, zaawansowany bezprzewodowy programator z wyświetlaczem LCD;
- możliwość współpracy z systemem fotowoltaicznym;
- powiększony wymiennik spiralny do współpracy z innymi źródłami ciepła (model Coil);
- obrotowe króćce przyłączeniowe kanałów powietrznych;
- cicha praca.
Zamów bezpłatną wycenę pompy ciepła z montażem
w Centrum Pomp Ciepła NTS-Energy :
You must be logged in to post a comment.